Nu kan ni läsa Mama-intervjun på Mamas website. Vad tycker ni? Tänk vad kul det var att få vara på ett tidningsomslag – rätt så häftigt faktiskt 🙂
Nu kan ni läsa Mama-intervjun på Mamas website. Vad tycker ni? Tänk vad kul det var att få vara på ett tidningsomslag – rätt så häftigt faktiskt 🙂
Har tidningen så redan läst så klart! Hörde Ebba på radion i väg till dagis. Hon berättade om dina provlagningar 😉
Kul, får se om jag kan lyssna på nätet 🙂 Ja, hjälp vad vi åt mycket mat i somras alltså… Hihi!
woho! go amy! jag ska maila mamma och be henne köpa ett ex till mej 🙂
Bra artikel! Jag fick också preclampsia men i v34 (högt blodtryck från v28) så din erfarenhet kändes igen, dock inte kejsarsnitt. Fina bilder på er alla 4. Ni ger båda ett så positivt och äkta intryck, är verkligen imponerad!
Så skönt att slippa snitt! Usch, bu för högt blodtryck, hade det under hela graviditeten med Kitty faktiskt, men inte med Stella. Gillar verkligen bilderna också 🙂
Jättefin intervju och fina bilder på er! Ni verkar ha ett sånt otroligt gött (pardon my Göteborska 😉 ) och varmt förhållande, varje gång ni pratar om varandra så önskar jag att jag hade en syster!
Vet du förresten var Ebbas stjärn-halsband kommer ifrån?
Hihi, gött är helt rätt 🙂 Halsbandet kommer från Sophie by Sophie, har en nätshop tror jag!
Fina bilder och bra artikel! Håller verkligen med om beskrivningen av din blogg. ”estetiskt tryggt mys”, det borde du nästan varumärkesskydda!
Ja men det borde jag kanske 🙂 Kul att du gillade artikeln!
Fick den av min mamma. Det var jätteroligt att läsa om er! Tack vare den hittade jag din härliga blogg. Kram